Czytanie globalne - podpisz sobie dom.

16:13

Zainspirowana książką ,,Czytanie globalne po polsku", o której pisałam tutaj postanowiłam podpisać różne przedmioty znajdujące się w domu. Plansze przygotowałam używając czcionki Arial, gdyż nie ma ona ozdobników.
 Wielkość ustawiłam na 160 i wydrukowałam używając czarnego tuszu. Kartki przyklejałam, kiedy syna nie było w domu, w miarę możliwości umieszczałam je na wysokości oczu dziecka. Kiedy wrócił, bardzo go zaciekawiły. Rozglądał się po mieszkaniu z nadzieją, że znajdzie kolejny wyraz. On lub ja pokazywałam na wyraz i głośno go odczytywałam, czasem kilka razy, a syn powtarzał po mnie. Oczywiście w swoim języku roczniaka, choć ,,szuflada" wyszła mu prawie idealnie. Przypominam jednak, że dziecka nie należy zmuszać do powtarzania; jeśli go to zainteresuje to sam chętnie będzie powtarzał. W ciągu dnia wiele razy przechodzimy obok różnych sprzętów, możemy wykorzystać te chwile na odczytywanie dziecku wyrazów. W ten sposób wykorzystamy czas na naukę i zabawę.
Plik z wyrazami możecie pobrać tutaj.
P.S. Mina gości, bezcenna.

Może spodoba Ci się również

4 komentarze

 1. To świetny pomysł. Uczyłam się w ten sposób słówek po hiszpańsku kiedyś :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to za bidon na zdjęciu? - ciekawy. Gdzie takiego szukać? Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przez przypadek wlałam do niego gorący napój i zaczął przeciekać. Niedawno szukałam takiego dla drugiego dziecka ale już nie znalazłam takiego modelu. Jeśli dobrze pamiętam był z canapol babies.

   Usuń

Facebook

Instagram