Baśń o złotej rybce

16:49

foto: www.wctd.wroclaw.pl/
W niedzielę wybrałam się z synem do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na spektakl ,,Baśń o złotej rybce". Trochę zastanawiałam się jak Patryk będzie reagował, gdyż ma dopiero niecały rok, a spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 5 lat. Niepotrzebnie gdyż od początku do końca z zaciekawieniem wpatrywał się w ten zaczarowany świat.
,,Baśń o złotej rybce" została przedstawiona w bardzo atrakcyjnej formie. W spektaklu połączono teatr cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych, które przypomniały mi dzieciństwo kiedy to co niedzielę czekałam na telewizyjny teatr dla dzieci. Oczywiście na żywo odbiór jest o niebo lepszy. Zestawienie niekonwencjonalnych rozwiązań scenicznych sprawiło, że spektakl wciągał w świat baśni, zaciekawiał i nie męczył nadmiarem. Pomimo, że przez cały czas dźwigałam mój mały skarb, wyszłam wypoczęta. Widziałam, że Patryk podczas przedstawienia się uśmiecha, to najlepszy dowód na to, że warto zabierać dzieci do teatru.
Spektakl ,,Baśń o złotej rybce" jest dobrym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o tym jak zgubna może się okazać chęć posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych.

Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram