Lalo gra, Binta tańczy, a Babo chce.

17:06


Przedstawiam wam serię książek dla dzieci napisanych przez szwedkę Evę Susso i zilustrowaną przez francuza Beniamina Chuda. ,,Lalo gra na bębnie" poleciła nam znajoma, spodobała się i nabyliśmy kolejne części.
Książki mogą dziwić małą ilością tekstu ale gdy zaczyna się je czytać pokój wypełnia się odgłosami tańczących stóp, zwierząt, deszczu, jadącego wózka, muzyki. Oszczędność w słowach nie przeszkadza tutaj w wspieraniu rozwoju mowy dziecka. Podczas czytania ,,Lalo gra na bębnie" Patryk po raz pierwszy powtórzył po mnie słowa i niespodziewanie wykrzyknął ,,Babo paćka"!
Seria przedstawia życie wielodzietnej rodziny, która stwarza wrażenie pozytywnie zakręconej. 

,,Lalo gra na bębnie"
Lalo budzi się jako pierwszy z rodziny, łapie bębenek i obserwuje budzący się dzień.,,Binta tańczy"
Binta ubiera swoją piękną sukienkę i kolorowy wianek, cała rodzina wychodzi do ogrodu i zaczyna się świętowanie. Tata rytmicznie uderza w kongę, Lalo w bęben, a Binta tańczy do utraty tchu.


,,Babo chce"
Babo jest najmłodszy w rodzinie, wraz z Ajszą, psem i kurą wybiera się do lasu na jagody. Spotykają tam różne zwierzęta, po powrocie cała rodzina przygotowuje ciasto, pachnie wakacyjnym plackiem z jagodami.30 maja Eva Susso będzie gościła we Wrocławiu na Festiwalu Literatury dla Dzieci, gdzie będzie promowała nową książkę pt. ,,Yeti".
Może spodoba Ci się również

0 komentarze

Facebook

Instagram